حراج ! همه ما اغلب این جمله را با هیجان و صدایی بلند بیان می‌کنیم، طوری که ممکن است نظر هر فردی که در اطراف‌مان باشد را نیز جلب کند. در واقع، دیدن جمله حراج بر روی شیشه مغازه‌ها و یا وبسایت‌های فروش اینترنتی، ما را بیش از هر زمان دیگری ذوق زده می‌کند، زیرا در این موقع می‌توانیم محصولات مورد نیاز خود را با قیمت بسیار پایین‌تری خریداری کنیم.
تخفیف‌، حراجی، جشنواره فروش ویژه و هر عنوانی دیگری، به این معناست که دیگر انتظارها به پایان رسیده و رویای داشتن محصولاتی که تا پیش از این غیرممکن بود، حال به‌راحتی قابل دسترس است. اما برای استفاده بهینه از این فروش ، باید برنامه‌ریزی درستی داشت. در این راستا، ما محصولات دارای تخفیف خود را به شما عرضه میکنیم تا رضایت خاطر شما را جلب نماییم.
به‌طورکلی، بازار ارائه انواع و اقسام تخفیف‌ها و شیوه‌های فروش در ایران بسیار گرم است.
حضور برندهای خارجی و نمایندگی آن‌ها در کشور از یک سو و توسعه فضای آنلاین و به وجود آمدن بستر فروش اینترنتی از سویی دیگر، باعث ورود فرهنگ بازاریابی جدید به داخل شد. به مرور زمان و به‌خصوص در این دو دهه اخیر، غالب مردم به خوبی با مفهوم حراج آشنا شده‌اند.
اکثر فروشگاه‌های بزرگ برای خالی کردن انبار خود از محصولات قدیمی، اقدام به راه‌اندازی سیستم حراجی می‌کنند. این فروشگاه‌ها با تبلیغات گسترده سعی در جلب رضایت مردم در راستای توسعه برندشان دارند، به همین دلیل محصولات خود را با قیمت‌های بسیار پایین‌تر عرضه می‌کنند. همچنین ممکن است به غیر تخفیف‌های ویژه، خدماتی دیگری همانند دریافت کد تخفیف و یا دریافت امتیاز وفاداری و دیگر موارد را در اختیار مشتری قرار دهند.
طاها بازار در نظر دارد تا کالاهایی که از طرف تامین کنندگان و تولید کنندگان مشمول تخفیف شده اند را در سایت خود معرفی و به فروش برساند تا رضایت خاطر شما همراهان گرامی را جلب نماید.